Adıyaman Defterdarı: Hurda araç fırsatını kaçırmayın

0
263

Adıyaman Defterdarı Şefik Tongal, hurda araçlarla ilgili ilk düzenlemenin yapıldığını belirterek, vatandaşların bu fırsatı kaçırmamaları gerektiğini söyledi.

Defterdar Tongal, ekonomik ömrünü tamamlayan, ya da çeşitli nedenlerle motorlu taşıt olma vasfını yitiren, hurda haline gelen, çalışma imkanı bulunmayan, çalınan, kaybolan, karayollarına ve trafik düzenine zarar verir hale gelen 30 yaş ve üstü araçları bulunan mükellefler hakkında yeni düzenlemeler yapıldığını belirtti.

Yeni düzenlemelere göre, 30 yaş üstünde olan taşıtların 30.06.2010 tarihine kadar tescillerinin silinip hurdaya çıkarılması halinde 31.12.2009 tarihine kadar olan motorlu taşıtlar vergisi ve cezaları silinecek.

Defterdar Tongal, mevcut olmayan veya araç vasfı kalmayan taşıtlar, 05.07.2003 tarihinden önce çalınan taşıtlar ve alıcısı adına tescil yaptırılmamış taşıtlar ile ilgili olarak benzeri uygulamaların yapılacağını ifade etti.

Şefik Tongal, vatandaşların daha detaylı bilgi almaları için ilgili vergi dairesi müdürlüklerine başvuruda bulunulmasını istedi.

CEVAP VER