Muhasebe tarihi konferansı başladı

0
265

MUFAD’ın düzenlediği 2.Balkanlar ve Ortadoğu Ülkeleri Denetim ve Muhasebe Tarihi Konferansı başladı.

Türkiye üniversitelerinde görev yapan muhasebe ve finansman öğretim üyelerinin derneği olan Muhasebe ve Finansman Öğretim Üyeleri Bilim ve Araştırma Derneği (MUFAD) tarafından düzenlenen 2.Balkanlar ve Ortadoğu Ülkeleri Denetim ve Muhasebe Tarihi Konferansı dün başladı

Harbiye Askeri Müzesi’nde gerçekleşen konferansın başkanı Prof. Dr. Oktay Güvemli, İstanbul’un 2010 yılında Avrupa’nın Kültür Başkenti olarak belirlenmesinin konferansın bu kentte yapılmasını etkilediğini vurguladı. Güvemli, konferansın iki ana konusu olduğunu söyledi. Bunlardan ilkinin iktisadi ve mali küreselleşmenin önemli kıldığı muhasebe denetimi ve insanlığın en önemli kültür miraslarından birisi olan muhasebe tarihi olduğunu vurguladı. Konuşmasının devamında Güvemli, Leningrad üniversitesinden Prof. Yaraslav Sokolov’un bildirisini hazırladığını fakat konferansa gelemeyip kısa bir hastalık sonrası vefat ettiğini söyledi.

Konferansa yarısı Türkiye’den olmak üzere yüzdoksan bildiri tartışılacak. Katılan ülke sayısı 40 dolayında olup katılımcı sayısı 600 civarındadır. Konferans 18 Eylül’de son bulacak.

CEVAP VER