Müşteri bildirim formlarınızı ay sonuna kadar bağlı olduğunuz meslek odalarına vermeniz gerekmektedir

0
278

İSMMMO tarafından üyelerine yapılan duyuru metni…

Değerli Üyemiz,

Bildiğiniz üzere Odamızdaki işlemlerin bir kısmı internet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu hizmetlerimize bir yenisi daha eklenmiştir. Bu uygulamamız, Müşteri Bildirim listelerinin elektronik ortamda alınmasıdır.

Çalışma Usul ve Esasları Hakkındaki Yönetmeliğin 20.maddesi gereğince, Meslek mensupları hizmet verdikleri müşterilerinin listelerini kayıtlı oldukları odalara 6 ayda bir matbu form ile bildirmek zorundadırlar. Aksi takdirde Disiplin Yönetmeliğinin 5/f maddesi gereğince işlem yapılmaktadır.

Yapılan çalışma sonucunda, müşteri bildirim listelerinin web sitemiz üzerinden verilmesi çalışmaları sona ermiştir. Yönetmelikte listelerin 6 ayda bir verilmesi zorunluluğu bulunmakla birlikte, sözleşmelerin yıllık düzenlenmesi ve iş yoğunluğu nedeniyle oluşacak ek yükler sonucunda, yılda bir defa ve her yıl 31 Mart son gün (01.01-31.03) olacak şekilde alınmasına karar verilmiştir. Ancak, yıl içersinde meydana gelecek her türlü değişiklik, yeni sözleşme imzalanması, var olan sözleşmelerin iptali vb. durumlar yine web sitemiz üzerinden bildirilebilecektir.Göndermiş olduğunuz müşterim bildirim listelerinin başkaları tarafından görüntülenmesi veya paylaşılması kesinlikle sözkonusu değildir. Tüm bu işlemleri yaparken kişisel bilgilerinizin güvenliği sağlanmaktadır.

2010 yılına ilişkin Müşteri Bildirim Listelerinin Odamız web sitesi üzerinden gönderilmesi,www.istanbulsmmmodasi.org.tr adresinden, ONLINE İŞLEM bölümünden yapılacaktır. Kısaca açıklamak gerekirse,

1- Web sitemizde kayıtlı Müşteri Bildirim Listesi şablonu indirilir, (Bu şablon Online İşlem bölümünden de indirilebilmektedir)

2-Meslek mensubu kendi bilgisayarında matbu formu excel formatında açarak doldurur,

3-Ardından dolu halini Web sitemizdeki Online İşlem bölümünden gönderdikleri anda tüm veriler sisteme otomatik olarak işlenir.

Detaylı bilgi ve yönlendirme sitemizdedir.

ONLINE İŞLEM BÖLÜMÜNDE YAPILABİLECEK İŞLEMLER

-Online işlemlerden; iletişim bilgilerinizi (adres, telefon vb – Büro adres değişiklikleri için dilekçe istenmektedir.) Odaya gelmeden değiştirebilir,
-Kaşe ve ruhsat başvurularınızın durumu hakkında bilgi alabilir, 
-Internet üzerinden yaptığınız Ödemelere ait makbuzları alabilir,
-Anlaşmalı bankalar üzerinden borcunuzu kredi kartına taksitlendirme yapabilir,
-Müşteri bildirim listelerini internet üzerinden verebilirsiniz.

Tüm bu işlemleri yaparken kişisel bilgilerinizin güvenliği sağlanmaktadır. Online İşlem bölümüne girişte sorulan şifre alanı için, şifresini henüz belirlememiş olan üyelerimiz web sitemizdeki Online İşlem bölümündeki Şifremi Unuttum/Bilmiyorum" linkini tıklayarak şifrelerini oluşturabilirler.

2010 yılının ilk günlerinde hayata geçirilen bu projemize yenilerinin de ekleneceğini ve siz değerli üyelerimizin işlemlerini rahatça yapmalarını sağlayacak uygulamaların devamının geleceğini bildirmek isteriz.

Yeni yılın haksız rekabetten uzak, tahsilat sorunlarımızın bir ölçüde aşılabildiği bir yıl olmasını diler, saygılar sunarız.

Yahya Arıkan
Başkan

İSMMMO

CEVAP VER